Strona główna Miasto Łańcut Rusza składanie wniosków o preferencyjny zakup węgla

Rusza składanie wniosków o preferencyjny zakup węgla

187
0

Pd 7 listopada w Urzędzie Miasta Łańcuta przy ul. Plac Sobieskiego 18 mieszkańcy miasta będą mogli składać wnioski o preferencyjny zakup węgla.

Do zakupu uprawniona będzie osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która jest uprawniona do pobrania dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego można będzie nabyć maksymalnie 1,5 tony węgla w terminie do 31.12.2022 r. oraz taką samą ilość od 1.01.2023 r. do 30.04.2023 r. Ze szczegółami dotyczącymi  informacje na temat preferencyjnego zakupu węgla można zapoznać się w wymienionym na wstępie akcie prawnym.

W chwili obecnej nie można podać terminu rozpoczęcia sprzedaży węgla przez miasto, ponieważ jest to uzależnione od podmiotu wprowadzającego węgiel do obrotu. Podmiot właściwy dla Miasta Łańcuta zostanie wskazany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Burmistrz Miasta Łańcuta  prowadzi rozmowy  z podmiotem zewnętrznym  prowadzącym skład węglowy na terenie Miasta Łańcuta, który na podstawie zawartej umowy podejmie się  składowania, sprzedaży i transportu opału dla mieszkańców miasta. Po dopełnieniu wszelkich niezbędnych procedur z tym związanych, kolejne informacje dotyczące zakupu węgla będą niezwłocznie podawane do publicznej wiadomości.

Poprzedni artykułPodsumowano kwestę albertyńską na łańcuckich cmentarzach
Następny artykułPolicja łańcucka podsumowała działania Wszystkich Świętych 2022