Strona główna Wiadomości Potrącona piesza z obrażeniami trafiła do szpitala

Potrącona piesza z obrażeniami trafiła do szpitala

156
0

Padający deszcz oraz niesprawne oświetlenie uliczne przyczyniły się do wypadku, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w Łańcucie. W wyniku potrącenia do szpitala trafiła 42-letnia mieszkanka Łańcuta.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, około godz. 18:30, na osiedlowej drodze przy ul. Kochanowskiego w Łańcucie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze łańcuckiej komendy ustalili, że od strony Dębiny chodnikiem szła 42-letnia kobieta. Z przeciwnej strony ul. Kochanowskiego jechał pojazd marki volkswagen, który następnie skręcił w lewo w osiedlową uliczkę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący nie zauważył pieszej, która zeszła z chodnika i przechodziła przez jezdnię.

W wyniku potrącenia piesza z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że zmiana warunków atmosferycznych niesie ze sobą także zmianę warunków drogowych. Szczególnie wtedy, gdy pada deszcz, co znacznie ogranicza widoczność i wydłuża drogę hamowania.

Policja apeluje również do pieszych, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i byli widoczni. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Nośmy odblaski nawet w obszarze zabudowanym, gdyż w dużym stopniu poprawiają one widoczność i dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

ź: KPP Leżajsk