Strona główna Wiadomości 30 „JEDNORĘKICH BANDYTÓW” W RĘKACH FUNKCJONARIUSZY

30 „JEDNORĘKICH BANDYTÓW” W RĘKACH FUNKCJONARIUSZY

162
0

Wspólne działania łańcuckich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zarekwirowania 30 „jednorękich bandytów”. Maszyny służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych znajdowały się na terenie Łańcuta, a ich wartość oszacowano na 360 tys. złotych.

W poniedziałek łańcuccy policjanci wraz z funkcjonariuszami rzeszowskiej Delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali jeden z łańcuckich lokali, w którym znajdowały się 3 automaty do gier. Przeprowadzone eksperymenty wykazały, że na maszynach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Podczas dalszych czynności mundurowi ujawnili klucze nie pasujące do żadnego z trzech ustawionych w kontrolowanym lokalu automatów. Ponadto uwagę funkcjonariuszy zwróciły magazynowane na zapleczu stojaki mające zastosowanie w salonach gier. Szybko okazało się, że ujawnione podczas przeszukania klucze służą do otwarcia pomieszczenia gospodarczego przylegającego do lokalu. Po jego otwarciu funkcjonariusze ujawnili kolejnych 27 automatów do gier.

Automaty służące do urządzenia nielegalnych gier hazardowych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Krajowa Administracja Skarbowa z Rzeszowa.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Natomiast za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu.