Strona główna Historia Piotr Szopa nowym dyrektorem Muzeum-Zamek w Łańcucie

Piotr Szopa nowym dyrektorem Muzeum-Zamek w Łańcucie

273
0

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński powołał dr. Piotra Szopę na stanowisko dyrektora Muzeum-Zamek w Łańcucie. Trzyletnia kadencja dyrektora Szopy, którego kandydaturę wyłoniła Komisja Konkursowa w konkursie ogłoszonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozpocznie się 1 listopada 2023 r.

Piotr Szopa ukończył studia magisterskie na kierunku historia na Wydziale Socjologiczno-Historycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii (Wydział Socjologiczno-Historyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego), ukończył także studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

Od 2005 roku zawodowo związany był z rzeszowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, od 2018 roku zajmował stanowisko Naczelnika Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Rzeszowie. Jest autorem i współautorem książek o tematyce historycznej, a także redaktorem kilkudziesięciu artykułów oraz audycji radiowych i telewizyjnych.

Poprzedni artykułDziś w Łańcucie przedwyborcza debata kandydatów do Sejmu
Następny artykułWyniki wyborów parlamentarnych z powiatu łańcuckiego [aktualizacja]