Strona główna Wiadomości Pijany 33-latek pojechał po alkohol. Świadek wezwał policję

Pijany 33-latek pojechał po alkohol. Świadek wezwał policję

185
0

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 33-letni mieszkaniec gminy Łańcut, który w tym stanie samochodem pojechał po alkohol. Dzięki innemu uczestnikowi ruchu, pijany kierowca został zatrzymany przez łańcuckich policjantów.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Po godz. 19 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym pojazdem marki Opel, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Z przekazanych informacji wynikało, że jadący „zygzakiem” kierowca porusza się po miejscowości Wysoka.

Policjanci szybko namierzyli wskazany pojazd, który jechał całą szerokością jezdni. Za kierownicą opla siedział 33-letni mieszkaniec gminy Łańuct. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. W tym stanie mężczyzna pojechał do sklepu,  gdyż jak się okazało skończył mu się alkohol.

33-latek stracił już prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.