Strona główna Gmina Czarna Pijani kierujący na drogach powiatu łańcuckiego

Pijani kierujący na drogach powiatu łańcuckiego

212
0

Tylko w ostatni weekend łańcuccy policjanci trzykrotnie interweniowali wobec kierowców, którzy na „podwójnym gazie” postanowili prowadzić pojazdy. Jeden z nich usiadł za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu, drugi natomiast próbował uciec interweniującym policjantom. Natomiast wczoraj pijana kobieta spowodowała kolizję.

Do pierwszego zdarzenia, z udziałem nietrzeźwego kierowcy, doszło w piątek w Dąbrówkach. Tuż przed godz. 15, policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym fiatem, który wjechał do przydrożnego roweru. Według przekazanych informacji, mężczyzna był pijany. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Badanie stanu trzeźwości u 66-letniego kierowcy wykazało ponad 3 promile alkoholu.Kolejny pijany kierowca został zatrzymany również w piątek. Przed godz. 21, policjanci dostali zgłoszenie o jadącym przez Pogwizdów mercedesie, którego kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci próbowali zatrzymać wskazany pojazd do kontroli, jednak kierowca nie reagował na dawane sygnały. Próbując zgubić radiowóz, kierujący mercedesem wjechał na leśną drogę, tam jednak uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna próbował jeszcze pieszej ucieczki, szybko został zatrzymany przez policjantów. 45-latek był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Trzecia interwencja miała miejsce w niedzielę po godz. 8 w Łańcucie. Kierujący pojazdem marki Dacia stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi wjechał w przydrożną latarnię. W tym przypadku również za kierownicę usiadła osoba nietrzeźwa. Badanie stanu trzeźwości u 42-letniego kierowcy dacii wykazało prawie 1,5 promila alkoholu.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźni odpowiedzą przed sądem. 45-letni kierowca mercedesa odpowie dodatkowa za niezatrzymanie się do kontroli oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień.Ponad 2 promile alkoholu miała kierująca, która wczoraj w Łańcucie spowodowała kolizję. Okazało się również, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj po godz. 18 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na jednej z łańcuckich ulic. Z przekazanych informacji wynikało, że kierująca toyotą uderzyła w zaparkowany samochód, a następnie pieszo opuściła miejsce zdarzenia. Ze zgłoszenia wynikało, że może być też nietrzeźwa.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Szybko również odnaleźli sprawczynię kolizji. Okazała się nią 54-letnia mieszkanka Łańcuta. Kobieta była pijana. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu. Co więcej 54-latka nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz za swoje czynny kobieta odpowie przed sądem.