Strona główna Gmina Czarna Pijani 77-latek i 47-latka za kółkiem. Czeka ich kara

Pijani 77-latek i 47-latka za kółkiem. Czeka ich kara

143
0

Podczas weekendowych działań, łańcuccy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich okazał się 77-letni mężczyzna, który prowadził samochód mając ponad 1,5 promila alkoholu. 

Do zatrzymania pierwszego kierowcy doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 881 w Czarnej. Po godz. 7, funkcjonariusze ruchu drogowego do kontroli zatrzymali samochód marki Opel. Policjanci poddali badaniu na stan trzeźwości kierującą pojazdem, 47-letnią mieszkankę Łańcuta. Okazało się, że kobieta prowadziła samochód mając ponad pół promila alkoholu. 

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał natomiast kierujący, którego również w sobotę zatrzymali łańcuccy policjanci. Po godz. 17 w Tarnawce funkcjonariusze ruchu drogowego do kontroli zatrzymali pojazd marki Volkswagen. Od kierującego pojazdem, 77-letniego mieszkańca gminy Markowa policjanci wyczuli alkohol. Okazało się, że mężczyzna jest pijany.

Nietrzeźwi kierowcy stracili już prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Poprzedni artykułMiasto Łańcut sprzedaje samochód. Możesz go zakupić!
Następny artykułWyjątkowy jubileusz. Osiem par świętowało 50-lecie małżeństwa