Strona główna Wiadomości Odeszli w minionym roku. Cenione postacie związane z ziemią łańcucką

Odeszli w minionym roku. Cenione postacie związane z ziemią łańcucką

250
0

W związku ze świętem Wszystkich Świętych przypominamy sylwetki wyjątkowych postaci z ziemi łańcuckiej, których pożegnaliśmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

28 grudnia 2021 r. zmarł ks. Jerzy Ossoliński, który posługiwał w Woli Małej.

Ks. Jerzy Ossoliński urodził się 5 września 1964 r. w Przeworsku. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 15 czerwca 1991 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Brzózie Królewskiej, Przemyślu (Kazanów), Średniej Wsi, Sanoku (Olchowce, Fara), Kobylanach, Medyce, Brzozowie, Komborni, Lubatowej, Zręcinie, Dydni, Trześniowie i Olszanicy. W latach 2016-2020 pełnił posługę kapelana Sióstr Służebniczek w Woli Małej.

28 stycznia tego roku odeszła legendarny trener Stali Łańcut- Jan Kustra.

Stery Stali Łańcut objął on na wiosnę 1991 roku i już w następnym sezonie 1992/1993 poprowadził zespół do największego w jego historii sukcesu, czyli awansu do III ligi.

14 marca społeczność Stali Łańcut pożegnała kolejną ważną postać- współzałożyciela Sekcji Sztuk Walki, Jakuba Szupernaka.

Jakub Szupernak był zawodowym żołnierzem. Jego pasją były sztuki walki. Był medalistą mistrzostw Polski służb mundurowych w kick-boxingu w kat. wagowej do 81 kg.

12 maja dotarła do nas informacja o śmierci byłego zawodnika PTG Sokół Łańcut- Dawida Bręka:

19 czerwca, w wieku 38 lat zmarł były zawodnik Czarnych Kraczkowa- Tomasz Skomra.

W niedzielę 3 lipca zmarł ksiądz Jan Długoń, który przez 10 lat był rektorem Rektoratu pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Korniaktowie Południowym.

12 października 2022 r. zmarł ks. prałat Edward Śnieżek, wieloletni proboszcz parafii w Wysokiej.