Strona główna Miasto Łańcut Korowód Świętych pojawił się w łańcuckiej Farze

Korowód Świętych pojawił się w łańcuckiej Farze [foto]

134
0

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 października, w łańcuckiej Farze zorganizowano korowód świętych.

Korowód Świętych ma być zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznawania własnych patronów i świętych Kościoła, by za ich przykładem i z ich orędownictwem dążyć ku Zbawieniu.
Jednocześnie ma to być alternatywa dla rodziców, którzy nie chcieliby, aby ich pociechy brały udział w obchodzonych tego dnia w wielu przedszkolach i szkołach zwyczajach Halloween.

Korowód Świętych nie powinien być jednak postrzegany jako coś negatywnego, czyli „przeciwko” lub „w odpowiedzi na” te coraz powszechniejsze zwyczaje. Jego przekaz ma być jednoznacznie pozytywny i nie odnosić się bezpośrednio do kultury związanej z Halloween.
Korowód Świętych ma na celu przyciągnięcie do Kościoła nie tylko tych, którzy są włączeni w jego bieżącą działalność, ale także tych, którzy się w nim nie odnajdują. Dotyczy to szczególnie osób zniechęconych do uczestniczenia w życiu Kościoła, wątpiących lub poszukujących.

Parafia św. Stanisława Biskupa podała:

Spotkaliśmy się w świątyni o godzinie 17.15, aby przejść ulicami naszego miasta z modlitwą na ustach. W Korowodzie uczestniczyli więksi i mniejsi Święci, a na czele procesji niesione były relikwie Świętych.

Zobaczcie zdjęcia!

Poprzedni artykułJulian Jasiński kończy sezon w Sokole. Kontuzja wykluczyła zawodnika
Następny artykułOdeszli w minionym roku. Cenione postacie związane z ziemią łańcucką