Strona główna Szpital Nowa funkcja Centrum Medycznego w Łańcucie

Nowa funkcja Centrum Medycznego w Łańcucie

229
0

Minister Zdrowia – Adam Niedzielski zapowiedział, że łańcucki szpital będzie pełnił rolę „szpitala koordynacyjnego”.

Tak wynika z telekonferencji, z dnia 06.10.2020 roku, między Narodowym Funduszem Zdrowia a Centrum Medycznym w Łańcucie.

Pracujemy teraz nad redefinicją modelu, a szczególnie roli szpitali trzeciego poziomu w tym zakresie, czyli tych szpitali, które do tej pory nazywały się specjalistycznymi. Ponieważ widzimy, że zbliżając się coraz bardziej do pewnego dużego obłożenia, które jest testowaniem naszej granicy wydolności, będziemy chcieli, żeby te szpitale miały nieco inny charakter – mówił Adam Niedzielski podczas wspólnej konferencji prasowej z komendantem głównym policji.

Zostanie zawieszona działalność m.in. oddziału kardiologicznego oraz chorób wewnętrznych.

To znaczy, żeby po pierwsze były w całości dedykowane walce z COVID-em, czyli troszeczkę na kształt wcześniejszych szpitali jednoimiennych, ale najważniejsza jest druga funkcja. Te szpitale będziemy nazywali szpitalami koordynacyjnymi, ponieważ będą brały na siebie ciężar koordynacji ruchu pacjentów w regionie. Zarówno z poziomu zarządzania ruchem karetek, ale też informowania lekarzy, chociażby podstawowej opieki zdrowotnej, gdzie pacjenta, który jest w kiepskim stanie z dodatnim wynikiem kierować – mówił Minister.

Tych szpitali będzie, tak jak mieliśmy ich dziewięć do tej pory, będzie ich 16, czyli przejdziemy na system jeden szpital – jedno województwo. W tej chwili trwają konsultacje, ale to jest kwestia dni, najpóźniej przyszłego tygodnia – dodał.

Mieszkańcy powiatu łańcuckiego muszą się przygotować, że Centrum Medyczne będzie pełnić taką funkcję przez dłuższy czas.

lancutnews.pl