Strona główna Gmina Łańcut Nietrzeźwy kierowca przekroczył prędkość. Odpowie za swoje czyny

Nietrzeźwy kierowca przekroczył prędkość. Odpowie za swoje czyny

168
0

Wczoraj po południu łańcuccy policjanci interweniowali wobec kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył dowolną prędkość. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie 45-kierowcy. Mężczyzna prowadził pojazd pomimo, że wcześniej spożywał alkohol.

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godz. 16, na drodze powiatowej w Kraczkowej. Funkcjonariusze łańcuckiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen, którego kierowca w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 18 km/h. Kierującym osobówką okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Łańcut. 
 
Nadmierna prędkość nie była jednak jedynym przewinieniem kierowcy volkswagena. W czasie kontroli policjanci wyczuli od 45-latka alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Mężczyzna prowadził samochód mając ponad promil alkoholu. 

45-latek stracił już prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i przekroczenie prędkości odpowie przed sądem. 

Za przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.