Strona główna Wiadomości Małżeństwo odpowie za kradzieże. Znaleziono rowery, kosmetyki i ubrania

Małżeństwo odpowie za kradzieże. Znaleziono rowery, kosmetyki i ubrania

250
0

Zarzuty kradzieży usłyszeli małżonkowie z powiatu łańcuckiego. Para w wieku 44 i 45 lat została zatrzymana przez policjantów, tuż po przestępstwie, po wcześniejszym powiadomieniu stróżów prawa przez pracownicę sklepu. Podczas przeszukania kobiety, pojazdu, którym przyjechali małżonkowie oraz miejsca ich zamieszkania, stróże prawa znaleźli dużą ilość odzieży z metkami i kosmetyków oraz rowery. Za popełnione czyny może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, policjanci z jarosławskiej jednostki zostali powiadomieni, że w jednym ze sklepów, mieszczącym się w galerii na terenie miasta, przebywają osoby, które początkiem września br. prawdopodobnie ukradły z niego odzież o wartości około 800 zł. W tej sprawie zawiadomienie wpłynęło początkiem października br.

Tym razem, z  przekazanych informacji wynikało, że pracownica sklepu rozpoznała kobietę i mężczyznę, którzy zachowywali się podobnie, jak początkiem września podczas zakupów. Policjanci z wydziału kryminalnego, którzy zostali skierowani na miejsce, ustalili, że kobieta kilkukrotnie wchodziła do przymierzalni, gdzie zdejmowała klipsy zabezpieczające, a następnie wyszła ze sklepu z ubraniami w torbie.

Podczas wykonywania w tej sprawie czynności, kryminalni przeszukali pojazd, którym podróżowała para.Tutaj zabezpieczyli różnego rodzaju odzież z metkami, okulary sportowe, przeciwsłoneczne oraz inne rzeczy. W torbie, którą kobieta miała przy sobie kobieta, policjanci znaleźli odzież, którą 44-latka ukradła w tym dniu ze sklepu oraz obcęgi, którymi najprawdopodobniej usuwała klipsy zabezpieczające.

44-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W toku prowadzonych czynności, policjanci przeszukali miejsce zamieszkania małżonków. Znaleźli i zabezpieczyli odzież damką, męską i dziecięcą z przyczepionymi metkami sklepowymi oraz cenami, przedmioty użytku domowego, znaczną ilość kosmetyków oraz rowery różnych marek. Wszystkie te rzeczy prawdopodobnie pochodzą z kradzieży. Śledczy weryfikują teraz, do kogo należą rzeczy zabezpieczone w mieszkaniu.

Małżonkowie usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Konieczne jest wykonanie jeszcze wielu czynności oraz ustalenie, do kogo należą zabezpieczone rzeczy. Osoby, które rozpoznają na zdjęciach rower, jako swoją własność, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu nr tel. 47 824 13 10 lub 47 824 13 30.