Strona główna Wiadomości Majowy weekend na drogach powiatu łańcuckiego

Majowy weekend na drogach powiatu łańcuckiego

183
0

Policjanci łańcuckiej drogówki zakończyli działania „Majowy weekend 2022”. Od piątku na terenie naszego powiatu doszło do 8 niegroźnych zdarzeń drogowych. W jednym przypadku sprawcą zdarzenia była nietrzeźwa kierująca.

Łańcuccy policjanci podsumowali długi majowy weekend na drogach powiatu. Od piątku policjanci odnotowali 8 zdarzeń drogowych, które zakończyły się na szczęście tylko na uszkodzonych pojazdach.

Do jednego ze zdarzeń doprowadziła nietrzeźwa kierująca. Do zdarzenia doszło w niedzielę w rejonie skrzyżowania ulic Podzwierzyniec i Dąbrowskiego w Łańcucie. Około godz. 9.35 dyżurny otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Renault, który uderzył w przydrożną latarnię. Z przekazanych informacji wynikało również, że kierująca samochodem kobieta może znajdować się pod działaniem alkoholu.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili policjanci pojazdem kierowała 58-letnia mieszkanka Łańcuta. Kobieta jadąc drogą wojewódzką nr 877 skręcając w prawo na przysklepowy parking, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożną latarnię.

Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej, była natomiast pijana. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 52-latka straciła już prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem.