Strona główna Gmina Łańcut 19 czerwca otwarcie basenu w Wysokiej

19 czerwca otwarcie basenu w Wysokiej

446
0

Trwają przygotowania do otwarcia basenu w Wysokiej. W zagospodarowaniu zielonych terenów pomaga ciągnik marki John Deere zakupiony kilka dni temu przez Zakład Gospodarki Komunalnej. Ciągnik będzie przydatny w wielu innych pracach realizowanych przez nasz Zakład na terenie gminy Łańcut.

A sam basen…. Sporo się tam dzieje. Prace pielęgnacyjne przy trawnikach, czyszczenie niecki basenowej, nowe nasadzenia, prace konserwacyjne. Wszystko to, by już od czerwca mieszkańcy gminy Łańcut mogli spędzać wolny czas w możliwie najlepszych warunkach. Oficjalne otwarcie planujemy 19 czerwca- przekazał wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota.

Warto pamiętać, że jeszcze w 2019 r. działalność statutowa ZGK ograniczała się wyłącznie do spraw wodno – kanalizacyjnych. Dopiero reformy, które zaczęliśmy wówczas wprowadzać umożliwiły doprowadzenie do sytuacji, dzięki której nie musimy podstawowych usług komunalnych zlecać wyłącznie firmom zewnętrznym. Od teraz wiele rzeczy realizujemy po prostu sami, korzystając efektywniej z zasobów kadrowych czy technicznych jakimi dysponuje gmina. Zakład będzie też zajmował się basen w okresie letnim- dodał.