Strona główna Miasto Łańcut Łańcut upamiętni Powstanie Warszawskie

Łańcut upamiętni Powstanie Warszawskie

208
0
Młodzież Wszechpolska Łańcut

W sobotę 1. Sierpnia, w godzinę „W”, czyli o 17. Fundacja Wczoraj i Jutro oraz lokalna Młodzież Wszechpolska zorganizują na plantach rocznicę Powstania Warszawskiego.

Wydarzenie, jakim było Powstanie Warszawskie, jest niewątpliwie ważne dla każdego patrioty. Najważniejszą częścią obchodów 76. rocznicy Powstania będzie ułożenie, z białych i czerwonych zniczy, kotwicy.  Na portalu Patriotyczne Podkarpacie kilka słów od siebie dodał prezes fundacji i współorganizator wydarzenia łańcuckiego, Piotr Pomykała:

Dmowski we wstępie do Myśli Nowoczesnego Polaka pisał:
„Nierzadko spotykamy się ze zdaniem że nowoczesny Polak powinien jak najmniej być
Polakiem. Jedni powiadają że w dzisiejszym wieku praktycznym trzeba myśleć o sobie nie o Polsce,
u innych Polska zaś ustępuje miejsca – ludzkości.”
Po kilkudziesięciu latach od napisania tych słów Polacy po raz kolejny dowiedli, że potrafią ponieść ofiary dla dobra wspólnego.
Po okresie komunistycznym, zachłysnęliśmy się możliwościami globalizmu. Więzy społeczne się rozluźniają, a przyjmowane są obce wzorce kulturowe.
Dlatego tak ważne jest by znać swoje dziedzictwo, umacniać naszą kulturę i rozumieć procesy które następują. Poprzez organizację i przeżywanie wspólnotowe jesteśmy w stanie zadbać o naszą małą ojczyznę.

Fundacja prowadzi również zbiórkę w sieci, która ma ułatwić organizację rocznicy nie tylko w Łańcucie, ale m.in. w Rzeszowie, Dębicy, Dynowie, Jarosławiu, czy Przemyślu.

!ZBIÓRKA!

Źródło: patriotyczne-podkarpacie.pl