Strona główna Historia „Łańcucka Resursa Kultury Pamięci” o wspomnieniach Jerzego Potockiego

„Łańcucka Resursa Kultury Pamięci” o wspomnieniach Jerzego Potockiego

141
0

Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza w piątek 2 grudnia na XVI spotkanie „Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci”. W trakcie wydarzenia zostaną zaprezentowane  pamiętniki Jerzego Potockiego – pułkownika Wojska Polskiego, ziemianina, senatora II RP i dyplomaty. Spotkanie poprowadzi Piotr Jegliński – dyrektor Wydawnictwa Editions Spotkania.

Wspomnienia drugiego z braci z czwórki braci Potockich to barwne opowieści, będące bogatym, pełnym faktów historycznych, barwnych opisów i anegdot, komentarzem do czasów walk o wolność Polski i starań o jej utrzymanie. Autor z racji pełnionych w dyplomacji polskiej II RP funkcji, scharakteryzował polskie stosunki w czasach międzywojennych, zarówno w kontekście stosunków wewnętrznych, jak również w odniesieniu do spraw o międzynarodowej randze.

Pamiętniki są źródłem wiedzy o stosunkach wewnętrznych, ich uwarunkowaniach międzynarodowych w okresie międzywojennym oraz pierwszych latach wojny. Umożliwiają one poznanie sposobu organizacji i działania polskiej dyplomacji w tym okresie, pokazując, jak ważna dla tego pokolenia była wolność i niepodległość Polski i z jakim oddaniem pełniło ono służbę dla niej.

Wydarzenie odbędzie się w Sali Balowej d. Kasyna Urzędniczego (wejście od ul. Zamkowej). Początek o godz. 18.00.

Poprzedni artykułSkradziona elektryczna hulajnoga wróciła do właściciela
Następny artykułPodpisano umowę na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka