Strona główna Wiadomości Łańcuccy policjanci obchodzili Święto Policji

Łańcuccy policjanci obchodzili Święto Policji

216
0

W sali balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie odbyła się wczoraj uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W trakcie uroczystości, łańcuccy policjanci otrzymali odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Tegoroczne Obchody Święta Policji poprzedziła msza święta w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Jan Węgrzyn, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Bogusław Golenia, naczelnicy wydziałów i kierownicy referatów, policjanci i pracownicy cywilni łańcuckiej komendy oraz ich rodziny.

Po uroczystej mszy, wszyscy udali się do łańcuckiej komendy, aby uczcić poległych oraz pomordowanych funkcjonariuszy Policji Państwowej z terenu powiatu łańcuckiego. Przełożony łańcuckich policjantów, jego zastępca oraz przedstawiciele związków zawodowych policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie złożyli wiązankę oraz zapalili symboliczny znicz pod pamiątkową tablicą znajdującą się w holu łańcuckiej komendy.

Punktualnie o godz. 10, w sali balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Policji. W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Jacek Juwa oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Gołojuch, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek, przedstawiciele władz gminnych, duchowieństwa oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

Wszystkich zgromadzonych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń. Przełożony łańcuckich policjantów wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym nawiązał do nowych obowiązków i wyzwań, jakie przed Policją postawiły pandemia COVID-19, sytuacja na granicy z Białorusią oraz rosyjska agresja na Ukrainę i związana z nią fala wojennych uchodźców. Następnie podziękował policjantkom, policjantom i pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie za codzienny trud i zaangażowanie w służbę człowiekowi i społeczeństwu. Słowa uznania skierował również do przedstawicieli lokalnych samorządów oraz prokuratury i straży za wspólne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańców naszego powiatu.

Po przemówieniu przyszedł czas na odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne. Z tegorocznych awansów cieszyło się 48 funkcjonariuszy. Po uroczystym mianowaniu i wręczeniu odznaczeń, głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Jacek Juwa. Odczytał okolicznościowy adres, który do łańcuckich policjantów wystosował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak. W przemówieniu podziękował wszystkim funkcjonariuszom za wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnego, a pracownikom Policji za ich pracę. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie przekazał także życzenia dla rodzin policjantów i pracowników Policji.

Od przedstawicieli samorządów oraz współpracujących instytucji, policjanci oraz pracownicy Policji usłyszeli życzenia, słowa uznania oraz gratulacje dla mianowanych i odznaczonych policjantów. Okolicznościowe podziękowania łańcuckim policjnatom listownie przekazali również przedstawiciele Sejmu i Senatu z województwa podkarpackiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło

Uroczystość uświetnił występ Wiktorii Skrobacz uczennicy trzeciej klasy szkoły podstawowej w Krzemienicy, która przy akompaniamencie Jacka Laickiego Dyrektora Zespołu Szkół w Krzemienicy, zaśpiewa utwór „Pamiętaj żeś szczęśliwy” autorstwa Anny Rybackiej.