Strona główna Kultura Krzysztof Żaba p.o. dyrektora Muzeum-Zamku w Łańcucie

Krzysztof Żaba p.o. dyrektora Muzeum-Zamku w Łańcucie

38
0
Krzysztof Żaba p.o. dyrektora Muzeum-Zamku w Łańcucie, fot. Monika Drwal

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński powołał Krzysztofa Żabę na stanowisko p.o. dyrektora Muzeum-Zamku w Łańcucie. Krzysztof Żaba, dotychczasowy zastępca dyrektora, zacznie pełnić obowiązki dyrektora od 25 lutego br. Zastąpi na stanowisku Wita Karola Wojtowicza, który po ponad 30 latach kierowania Muzeum-Zamkiem w Łańcucie złożył rezygnację.

„Pańskie zasługi dla polskiego dziedzictwa narodowego są, nie tylko w mojej opinii, nie do przecenienia” – powiedział wicepremier Piotr Gliński, dziękując odchodzącemu ze stanowiska dyrektorowi Witowi Wojtowiczowi.

Proszę przyjąć moje najszczersze podziękowania za wieloletnią, niezwykle owocną współpracę i trud na stanowisku Dyrektora Muzeum – Zamek w Łańcucie – niezwykle znaczącej dla polskiej kultury instytucji, którą kierował Pan od ponad 30 lat, a z którą – jako pracownik merytoryczny – związany był Pan znacznie dłużej. Niezaprzeczalnie współtworzył Pan to miejsce, wkładając wiele wysiłku i osobistego zaangażowania w to, aby całemu zespołowi pałacowo-parkowemu nadać obecny kształt i charakter, odtwarzając świetność tej jednej z najwspanialszych rezydencji w Polsce – podkreślił szef resortu kultury.

Odchodzący dyrektor podziękował ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotrowi Glińskiemu za ostatnie lata współpracy.

Dziękuję za wsparcie i przychylność. To była bardzo dobra, owocna współpraca, dzięki której udało nam się zrealizować wiele ważnych projektów – powiedział Wit Karol Wojtowicz.

Krzysztof Żaba

Krzysztof Żaba ukończył studia magisterskie na kierunku Administracja na Uniwersytecie Rzeszowskim (Wydział Prawa i Administracji), Podyplomowe Studia Menedżerskie oraz Podyplomowe Studia Zamówienia Publiczne. Pracę w Muzeum-Zamkiem w Łańcucie rozpoczął w 2010 roku. Od 2020 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Do zakresu jego obowiązków należała m.in. ścisła współpraca z dyrektorem i pozostałą kadrą kierowniczą w kierowaniu całością pracy Muzeum, a w ramach podziału funkcji – nadzór nad powierzonymi przez dyrektora działaniami jednostek i komórek organizacyjnych w zakresie realizowanych zadań.

Od 25 lutego Krzysztof Żaba będzie pełnił obowiązki dyrektora Muzeum-Zamek w Łańcucie do czasu wyłonienia kandydata na dyrektora tejże instytucji w drodze konkursu, nie dłużej jednak niż do 30 listopada 2023 roku.

źr. MKiDN

Poprzedni artykułZmiana organizacji ruchu na ulicy Grunwaldzkiej
Następny artykułXXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych – Koszykówka Dziewcząt