Strona główna Kultura Koncert kolęd w Muzeum-Zamek w Łańcucie

Koncert kolęd w Muzeum-Zamek w Łańcucie

128
0

Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza w piątkowy wieczór 16 grudnia 2022 r. na koncert „Kolęda płynie z wysokości”. W tym dniu Sala Balowa wypełni się dźwiękami znanych i lubianych polskich, góralskich oraz zagranicznych kolęd i pastorałek oraz pieśni patriotycznych. 

Nietuzinkowe aranżacje i anielski głos wokalistki, zachęcą do wspólnego kolędowania oraz wprowadzą w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Artystka wykona takie kolędy jak np.: „Cicha noc”, „Mizerna cicha”, „Oj maluśki, maluśki”.

Na scenie wystąpią:

  • Izabela Szafrańska – śpiew
  • Przemysław Zalewski – klawisze
  • Marcin Drabik – skrzypce

Koncert będzie inauguracją wydarzeń kulturalnych, realizowanych w ramach przedsięwzięcia grantowego „Klucz – program dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie”.

Bilety w cenie 5 zł, będą dostępne w Sieni Zamkowej i w dawnej Oranżerii.

Izabela Szafrańska:

– Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe. Jej repertuar jest bardzo obszerny. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

– Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale 6. edycji programu „Must Be The Music” z siostrzanym zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką.

– Jesienią 2018 r. została półfinalistką 9. edycji programu „The Voice of Poland”.

– W 2019 r. zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów literackich. Premiera debiutanckiej płyty Izabeli Szafrańskiej odbyła się w listopadzie 2019 r.

– 25 marca 2022 roku odbyła się premiera drugiej płyty „Żydowska ulica/Jewish street”

– Aktualnie wokalistka pracuje nad kolejnymi singlami i czynnie koncertuje w różnych miejscowościach naszego kraju i za granicą.

Poprzedni artykułPijany kierowca wjechał w ogrodzenie
Następny artykułNie żyje Jan Ciba, wieloletni komendant rejonowy PSP w Łańcucie