Strona główna Wiadomości Kilkadziesiąt interwencji policji ws. nakazu zasłaniania ust i nosa

Kilkadziesiąt interwencji policji ws. nakazu zasłaniania ust i nosa

214
0

Tylko w ten weekend łańcuccy policjanci kilkadziesiąt razy interweniowali wobec osób, które nie przestrzegały obowiązku zakrywania nosa i ust. Pamiętajmy, że prawidłowo założona maseczka w miejscach, gdzie jest większe skupisko ludzi, nie tyko chroni nas, ale także innych. Dlatego w trosce o nasze wspólne dobro policjanci nadal stanowczo egzekwują obowiązujące przepisy.

W związku z dużą liczbą zakażeń na Covid-19, Policja po raz kolejny przypomina o głównych zaleceniach chroniących nas przed zarażeniem koronowirusem czyli o zasadach DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Pamiętajmy, że nadal pozostaje konieczność zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w sklepach, stacjach benzynowych, urzędach, kościołach czy też w teatrach. Dlatego łańcuckich policjantów spotkamy w miejscach, w których może dochodzić do łamania przepisów sanitarnych.

O obowiązku zakrywania ust i nosa pamiętać musimy również w środkach komunikacji publicznej. Policjantów ruchu drogowego spotkać można w obrębie przystanków autobusowych czy też dworca PKP. Wzmożone kontrole w tych miejscach mają przypominać o konieczności zasłaniania ust i nosa zarówno przez podróżujących, jak i pracowników transportu publicznego. 

Wszystko po to, aby egzekwować zasady bezpieczeństwa wprowadzone w celu minimalizacji ryzyka zarażeń koronowirusem. Nosząc prawidłowo założone maseczki podczas zakupów czy jazdy autobusem chronimy nie tylko siebie, ale też innych. Natomiast osoby, które będą lekceważyć obowiązujące prawo, będą musiały liczyć się z konsekwencjami.