Strona główna Miasto Łańcut G2A przekaże szpitalowi w Łańcucie sprzęt do walki z koronawirusem. Do inicjatywy...

G2A przekaże szpitalowi w Łańcucie sprzęt do walki z koronawirusem. Do inicjatywy dołączają kolejne firmy

186
0

Dwa kardiomonitory oraz najpotrzebniejsze środki służące do ochrony personelu zakupi G2A.COM na potrzeby szpitala w Łańcucie. Swoją pomoc zaoferowali także przedsiębiorcy z Podkarpacia.

Oprócz sprzętu G2A razem z innymi firmami dostarczy szpitalowi także wiele jednorazowych przedmiotów służących zarówno pacjentom, jak i personelowi.

Szpital im. Świętego Michała Archanioła został wyznaczony jako pierwsza linia frontu w walce z koronawirusem w województwie podkarpackim.

– Ochrona przed obecną pandemią to teraz najważniejszy dla nas temat – mówi Bartosz Skwarczek, prezes G2A. – Jako przedsiębiorcy bardzo dużo zawdzięczamy lokalnym społecznościom, więc czujemy się zobowiązani do niesienia skutecznej i mądrej pomocy. Stąd też ściśle współpracujemy ze szpitalem i firmami z województwa, by przekazane przez nas sprzęt i przedmioty spełniły najbardziej palące potrzeby. Zachęcamy każdego, kto tylko może, do dołączenia do tej inicjatywy – dodaje.

– Przed nami niesamowicie ważne zadanie – mówi Łukasz Wais, prezes zarządu Centrum Medycznego w Łańcucie. – Pracują tutaj wybitni specjaliści, którzy mają teraz ręce pełne roboty. Czym więcej odpowiedniego sprzętu, tym skuteczniej mogą leczyć potrzebujących. Dzięki wsparciu firm takich jak G2A jest to możliwe, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – dodaje.

Na apel G2A o przyłączenie się do akcji odpowiedziały firmy działające w województwie podkarpackim. Udział już zadeklarowały specjalizujące się w technologiach informatycznych firmy PGS Software i Sagitum, producent kabli światłowodowych Fibrain, e-commerce Meble.pl, hotel Blue Diamond, właściciel N.G. Development Bartosz Cybulski, a na tym na pewno nie koniec. Rodzaj pomocy i dokładne zapotrzebowanie są teraz uzgadniane ze szpitalem w Łańcucie. G2A planuje też wesprzeć placówki w innych miastach w Polsce.

ź: UM Rzeszów