Strona główna Miasto Łańcut Akt wandalizmu w kościele pw. Chrystusa Króla w Łańcucie

Akt wandalizmu w kościele pw. Chrystusa Króla w Łańcucie [foto]

398
0

Wczoraj w Łańcucie doszło do aktu wandalizmu. Na drzwiach i ścianie jednego z kościołów w mieście ktoś namalował czerwone błyskawice.

Do zdarzenia doszło wczoraj między godziną 8 a 12 . Nieznani sprawcy namalowali na drzwiach wejściowych kościoła pw. Chrystusa Króla przy ul. Skotnik. czerwone błyskawice, podobne do tych, które pojawiały się podczas październikowych Strajków Kobiet, w czasie których dochodziło do aktów wandalizmu wielu świątyń katolickich, a także zakłócania mszy świętych. Czerwona błyskawica namalowana została także na ścianie zewnętrznej po prawej stronie świątyni.

Wczoraj podczas konferencji prasowej, liderki strajku zachęcały do „zostawiania śladów” podczas manifestacji, jakie będą organizowane w ramach niezgody na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Wczoraj w całej Polsce odbywały się manifestacje- czarne protesty.

Drzwi kościoła wieczorem zostały wyczyszczone, jednak ślady po znakach zostały. Sprawa została zgłoszona na policję, która rozpoczęła dochodzenie. Parafia nie chce komentować sprawy mediom.

Kapłani i wspólnota parafialna modlą się o nawrócenie i opamiętanie dla sprawców oraz do pierwszego piątku miesiąca podejmują codzienną modlitwę przebłagalną i wynagradzającą za profanację domu Bożego.

Jesienią wandale namalowali pioruny w parku, a także przy skateparku:

Akty wandalizmu w Łańcucie z symbolem strajku kobiet [foto]