Strona główna Gmina Czarna 16-LATKA ZA KIEROWNICĄ HONDY

16-LATKA ZA KIEROWNICĄ HONDY

253
0

Łańcuccy policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym kierowała… 16-letnia mieszkanka gminy Czarna. Nastolatka odpowie teraz za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień i pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Konsekwencje poniesie również 19-letni właściciel pojazdu, który użyczył jej swój pojazd.

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godz. 12, w Rakszawie. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Honda, którym podróżowały dwie osoby. Okazało się, że siedząca za kierownicą hondy młoda kobieta, to 16-letnia mieszkanka gminy Czarna. Pasażerem był natomiast 19-letni właściciel pojazdu, mieszkaniec Pogwizdowa. Policjanci ustalili również, że honda nie jest dopuszczona do ruchu, ze względu na zatrzymany dowód rejestracyjny.

16-latka tłumaczyła policjantom, że chciała się tylko przejechać. Teraz przed sądem rodzinnym odpowie za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. W pierwszym przypadku sędzia może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.

Za swoje czyny odpowie również 19-letni właściciel samochodu, który dopuścił do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień oraz pojazd do jazdy pomimo braku wymaganych dokumentów stwierdzających jego dopuszczenie do ruchu.

ź: KPP Leżajsk