Strona główna Gmina Łańcut TRAGICZNY WYPADEK W GOSPODARSTWIE

TRAGICZNY WYPADEK W GOSPODARSTWIE

217
0

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w Kosinie. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 23-letni pracownik gospodarstwa rolnego.

Tuż po godz. 9 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał informację o wypadku, do którego miało dojść podczas prac gospodarczych. Z przekazanych informacji wynikało, że młody mężczyzna został przysypany przez znajdujące się w silosie ziarna kukurydzy.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze łańcuckiej komendy ustalili, że 23-letni mieszkaniec Kosiny pracował przy załadunku ziaren kukurydzy z silosu na samochód ciężarowy. Podczas pracy urządzeń podających najprawdopodobniej wszedł do środka silosu, skąd samodzielnie nie mógł się wydostać. Na pomoc wciąganemu przez lej kukurydzy mężczyźnie ruszył sąsiad, do którego 23-latek zdążył jeszcze zadzwonić. Przybyły na miejsce mężczyzna zauważył już tylko wystające z kukurydzy ręce. Pomimo prób nie był on wstanie samodzielnie wyciągnąć zasypanego mężczyzny i na miejsce wezwał pomoc.

Na miejsce wezwano strażaków, którzy wycięli otwory u podnóża silosu, dzięki czemu udało się wydostać na zewnątrz nieprzytomnego mężczyznę. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, życia 23-latka nie udało się uratować.