Strona główna Gmina Rakszawa 16-Latka prowadziła auto. Tłumaczyła się, że „chciała się przejechać”

16-Latka prowadziła auto. Tłumaczyła się, że „chciała się przejechać”

201
0

Łańcuccy policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym kierowała… 16-letnia mieszkanka gminy Czarna. Nastolatka odpowie teraz za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień i pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Konsekwencje poniesie również 19-letni właściciel pojazdu, który użyczył jej swój pojazd.

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godz. 12, w Rakszawie. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Honda, którym podróżowały dwie osoby. Okazało się, że siedząca za kierownicą hondy młoda kobieta, to 16-letnia mieszkanka gminy Czarna. Pasażerem był natomiast 19-letni właściciel pojazdu, mieszkaniec Pogwizdowa. Policjanci ustalili również, że honda nie jest dopuszczona do ruchu, ze względu na zatrzymany dowód rejestracyjny.

16-latka tłumaczyła policjantom, że chciała się tylko przejechać. Teraz przed sądem rodzinnym odpowie za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. W pierwszym przypadku sędzia może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.

Za swoje czyny odpowie również 19-letni właściciel samochodu, który dopuścił do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień oraz pojazd do jazdy pomimo braku wymaganych dokumentów stwierdzających jego dopuszczenie do ruchu.

źr. KPP Łańcut

Poprzedni artykułWielkanocna wystawa w Muzeum-Zamku w Łańcucie
Następny artykuł16-LATKA ZA KIEROWNICĄ HONDY