Strona główna Miasto Łańcut Znalazła portfel. Wyciągnęła pieniądze, a portfel i dokumenty wyrzuciła

Znalazła portfel. Wyciągnęła pieniądze, a portfel i dokumenty wyrzuciła

211
0
Portfel zd. poglądowe

Za przywłaszczenie mienia oraz zniszczenie dokumentu odpowie 45-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego. Kobieta zabrała pieniądze z portfela znalezionego przed jednym ze sklepów spożywczych. Następnie wyrzuciła go do kosza wraz z znajdującym się tam prawem jazdy.

W ubiegły piątek, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o przywłaszczeniu portfela, do którego doszło na sklepowym parkingu, na terenie gminy Łańcut. Jak ustalili policjanci, 39-letniemu pokrzywdzonemu portfel wypadł, gdy wsiadał do samochodu. Następnie, leżącą przed sklepem zgubę, podniosła i schowała do kieszeni przechodząca tamtędy kobieta. W portfelu znajdowało się kilka tysięcy złotych i prawo jazdy. 

Podjęte w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić tożsamość kobiety oraz odzyskać część przywłaszczonych pieniędzy. Sprawczynią okazała się 45-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego. Kobieta ze znalezionego portfela wyciągnęła pieniądze, a następnie wraz ze znajdującym się wewnątrz prawem jazdy, wrzuciła go do kosza na śmieci. 42-latce za przywłaszczenie pieniędzy grozi do roku pozbawienia wolności, natomiast za zniszczenie dokumentu do dwóch lat. 

Pamiętajmy, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe należy zgłosić ten fakt Policji albo przekazać do biura rzeczy znalezionych. W powiecie łańcuckim znalezione rzeczy możemy odnieść do Biura Rzeczy Znalezionych, które  prowadzone jest przez Wydział Administracyjno-Gospodarczy Starostwa Powiatowego w Łańcucie, mieszczącego się przy ul. Mickiewicza 2 w Łańcucie.