Strona główna Wiadomości Interwencje wobec pijanych kierowców. 37-latek wjechał w ogrodzenie

Interwencje wobec pijanych kierowców. 37-latek wjechał w ogrodzenie

200
0

Tylko wczoraj łańcuccy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec kierowców, którzy mimo wypitego wcześniej alkoholu, postanowili prowadzić pojazdy. Jeden z nich zakończył przejażdżkę samochodem na ogrodzeniu posesji.

Do pierwszej interwencji z udziałem pijanego kierowcy doszło wczoraj w Rogóżnie. Po godz. 18, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym citroenem, który wjechał w ogrodzenie posesji. Według przekazanych informacji, kierowca pojazdu znajdował się pod działaniem alkoholu i pieszo oddalił się od rozbitego samochodu. Niedaleko miejsca zdarzenia, policjanci zatrzymali mężczyznę, który według relacji świadków, kierował citroenem. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Łańcuta. Mężczyzna faktycznie był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło kilka godzin później na jednej z łańcuckich ulic. Po godz. 23, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Citroen, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący nim mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. W tym przypadku za kierownicą usiadł 50-letni mieszkaniec Łańcuta. Alkomat wskazał w organizmie mężczyzny ponad 2 promilami alkoholu.

Obaj kierowcy stracili już prawa jazdy. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Poprzedni artykułBiało-czerwony Łańcut. Na plantach rozdano 200 flag [FOTO]
Następny artykułZnalazła portfel. Wyciągnęła pieniądze, a portfel i dokumenty wyrzuciła