Strona główna Wiadomości Zaproszenie na debatę – Jakub Czarnota startuje na Wójta Gminy Łańcut

Zaproszenie na debatę – Jakub Czarnota startuje na Wójta Gminy Łańcut

155
0

Dziś Jakub Czarnota ogłosił, że startuje w wyborach na wójta gminy Łańcut i rzuca wyzwanie Zbigniewowi Łozie. Kandydat wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywna Gmina Łańcut, którego jest współzałożycielem.

Jak mówi Czarnota aktywna gmina to nie tylko nazwa komitetu, ale przede wszystkim jego cel. W opublikowanym dziś z samego rana klipie, w którym Jakub Czarnota zapowiada start w wyborach, rzuca również wójtowi Łozie wyzwanie i zaprasza go do debaty w formacie jeden na jeden.

-Dziś rano do wójta Zbigniewa Łozy zostało przekazane pismo, w którym proponujemy rzetelną debatę jeden na jeden. Mamy swoją wizję takiego wydarzenia. Chcielibyśmy żeby była to debata w dziewięciu odsłonach, każda w jednym sołectwie. Zależy nam również na profesjonalnym i bezstronnym moderatorze oraz aby z debaty był nadawany przekaz na żywo. Jeśli wójt Łoza zgodzi się na udział w debacie, wówczas oba sztaby wyborcze spotkają się by dopracować formę i szczegóły  mówi jeden z członków sztabu wyborczego KWW Aktywna Gmina Łańcut.

Jakub Czarnota to obecny sołtys Handzlówki, wyróżniony w tym roku drugim miejscem w plebiscycie na najlepszego sołtysa województwa podkarpackiego. Handzlówka w plebiscycie na sołectwo roku zajęła trzecie miejsce. Czarnota jest prezesem Stowarzyszenia Razem Dla Wsi Łańcuckiej. Jakub Czarnota wielokrotnie udowodnił, że jest pełen pomysłów i energii. Realizuje je bardzo skutecznie i stał się niejako symbolem umiejętności pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację przedsięwzięć, które służą lokalnej społeczności. Handzlówka i jej sołtys udowodnili wiele razy, że jeśli ma się szczere chęci i dobry zespół można zdziałać naprawdę wiele.