Strona główna Wiadomości WŁAMYWACZ W RĘKACH ŁAŃCUCKICH POLICJANTÓW

WŁAMYWACZ W RĘKACH ŁAŃCUCKICH POLICJANTÓW

181
0

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 24-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Mężczyzna na terenie Markowej i Czarnej kradł akumulatory oraz olej napędowy. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Do pierwszych kradzieży doszło końcem marca w Markowej. W nocy sprawca dostał się na parking pojazdów ciężarowych i maszyn budowlanych. Tam po pokonaniu zabezpieczeń z dwóch pojazdów skradł akumulatory oraz 350 litrów oleju napędowego. Właściciele łączną wartość strat oszacowali na ponad 2,5 tys. złotych.

Miesiąc później sprawca poprzez rozcięcie siatki w ogrodzeniu wszedł na teren posesji w Czarnej. Po przecięciu kłódek zabezpieczających skradł akumulatory oraz olej napędowy z dwóch pojazdów ciężarowych oraz koparki. Włamał się również do blaszanego garażu, skąd zabrał agregat prądotwórczy. Łączna wartość strat wyniosła prawie 6 tys. złotych.

Policjanci ustalili, że sprawcą tych kradzieży jest 24-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Mężczyzna został zatrzymany, przyznał się do stawianych mu zarzutów. Teraz za kradzieże z włamaniem odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

ź: KPP Łańcut