Home Miasto Łańcut Wicepremier Kowalczyk w Łańcucie. Niewygodne pytania z sali

Wicepremier Kowalczyk w Łańcucie. Niewygodne pytania z sali [video]

0
176

Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk pojawił się w czwartek w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie na spotkaniu z rolnikami. Uczestnicy przybyli z całego województwa mieli wiele pytań i trudnych tematów.

W spotkaniu wzięli udział: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Posłowie na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Andrzej Szlachta i Teresa Pamuła, Senator RP Stanisław Ożóg, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch i Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg oraz lokalni samorządowcy

Zaniepokojeni niskimi cenami surowców rolnicy licznie zgromadzili się w sali łańcuckiego MDK. Zgromadzeni pytali o galopujące ceny nawozów, wysokie ceny ropy, a w związku z tym wysokie koszty produkcji, o kwestie ubezpieczeń (np. dlaczego nie wszystkie uprawy są nimi objęte). Rolnicy martwili się również napływającym zbożem z Ukrainy, które miało trafiać na rynki zachodnie, ale pozostaje również na rynku wewnętrzym mimo braku kontroli ze strony UE pod względem spełnienia norm oprysków.

W spotkaniu wziął również udział lider Ruchu Narodowego na Podkarpaciu- Tomasz Buczek, który czynnie uczestniczył w protestach rolniczych przeciwko „Piątce dla zwierząt”. Polityk przyznał, że otrzymał grzywnę za wywiezienie gnojówki pod biurem posła Chmielowca w Kolbuszowej, ale taka była konieczność walki przeciw ustawie uderzającej w polskie rolnictwo.

Tomasz Buczek mówił również o niewyjaśnionej śmierci Andrzeja Leppera i dopytywał wicepremiera o poparcie dla inicjatywy powołania w tej sprawie komisji śledczej. Polityk obozu rządzącego uznał jednak, że skoro prokuratura zakończyła śledztwo to nie ma czego wyjaśniać.