Strona główna Gmina Łańcut Warszawa, Wrocław i Białobrzegi z wsparciem dla gminy Łańcut

Warszawa, Wrocław i Białobrzegi z wsparciem dla gminy Łańcut

176
0

Miasto stołeczne Warszawa, miasto Wrocław oraz gmina Białobrzegi pomogą finansowo gminie Łańcut poszkodowanej podczas tegorocznej powodzi. Warszawa wesprze jeszcze siedem innych podkarpackich gmin (w tym Markową).

Informację o pomocy ogłosił w mediach społecznościowych wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota, który w środę spotkał się w stolicy z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Pomoc finansowa ze stolicy ma dotrzeć do ośmiu gmin w regionie, które najbardziej ucierpiały w wyniku czerwcowej powodzi. Chodzi o gminy: Brzyska, Jawornik Polski, Łańcut, Markowa, Jasło, Kołaczyce, Kańczuga oraz Sieniawa.Każda z ww. gmin otrzyma ok. 300 tys. złotych wsparcia od miasta stołecznego Warszawy. Kilka dni temu prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski zadeklarował, że miasto przekaże po 1 zł od każdego mieszkańca na wsparcie powodzian z Podkarpacia.

Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze napisał: “Dziękuję stołecznym radnym, że poparli pakiet przygotowanych przeze mnie projektów ws. wsparcia 9 podkarpackich samorządów dotkniętych niedawnymi ulewami. Łączna kwota wsparcia wyniesie 2 mln zł. Warszawa jest solidarna!”.

Decyzja o wsparciu podkarpackich gmin przez Warszawę zapadła na początku lipca. “Nasze miasta przekażą po 1 zł od mieszkańca – Miasto Stołeczne Warszawa wesprze poszkodowane gminy kwotą ok. 1,8 mln zł” – zapowiedział wówczas prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.