Strona główna Gmina Żołynia W Żołyni zabezpieczono nielegalną broń i amunicję.

W Żołyni zabezpieczono nielegalną broń i amunicję.

279
0

9 jednostek broni oraz ponad 3 tyś. naboi zabezpieczyli w piątek łańcuccy policjanci. Właścicielem kolekcji okazał się 60-letni mieszkaniec Żołyni. Za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze ustali, że 60-latek z Żołyni, w miejscu swojego zamieszkania, posiada bez wymaganego pozwolenia broń palną i amunicję. W piątek podczas przeszukania policjanci odkryli cały, nielegalny arsenał. W kolekcji mężczyzny znajdowało się dziewięć jednostek broni, w tym karabiny, pistolety, rewolwer, ponad 3 tyś. naboi, proch strzelnicy oraz dwa pociski przeciwlotnicze. Tymi ostatnimi zajęli się policyjni saperzy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie.

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas składania wyjaśnień oznajmił, że kolekcjonuje znalezioną broń i amunicję. Wczoraj Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował wobec 60-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za posiadanie bez wymaganego zezwolenia, broni palnej i amunicji mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.