Strona główna Wiadomości Trzech kierowców na „podwójnym gazie”. Wyniki trzeźwego poranka

Trzech kierowców na „podwójnym gazie”. Wyniki trzeźwego poranka

191
0

Trzech kierowców, którzy na „podwójnym gazie” prowadzili samochody, zatrzymali wczoraj łańcuccy policjanci. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, jeden za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu. To wynik policyjnych działań pn. „Trzeźwy poranek”.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany wczoraj po godz. 6 rano, w Albigowej. Do kontroli drogowej policjanci zatrzymali jadący drogą powiatową pojazd marki Volkswagen. W czasie kontroli okazało się, że kierujący pojazdem, 61-letni mieszkaniec gminy Łańcut, jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 0,7 promila alkoholu.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło kilkanaście minut później w Białobrzegach. Uwagę funkcjonariuszy ruchu drogowego zwróciło dziwne zachowanie kierowcy iveco. Widząc policyjny patrol, kierujący pojazdem mężczyzna zjechał na pobocze, a następnie zamienił się miejscami z siedzącym obok pasażem. Okazało się, że powodem takiego zachowania 36-letniego kierowcy iveco, był wypity wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 0,5 promila alkoholu.

Obaj kierowcy stracili już prawa jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

Prawo jazdy policjanci zatrzymali również 58-letniemu kierowcy osobowego volkswagena. Mężczyzna do kontroli drogowej został zatrzymany po godz. 9 w Krzemienicy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 58-latka ponad 0,3 promila. To wystarczyło, aby kierujący volkswagena stracił prawo jazdy i odpowiedział za popełnione wykroczenie.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i powstrzymanie się od siadania za kierownicą, gdy wcześniej piliśmy alkohol. Pamiętajmy, że po mocno zakrapianej imprezie, alkohol nawet kilkanaście godzin utrzymuje się we krwi.