Strona główna Miasto Łańcut „Takie tam różne dziwne rzeczy” zwiedzanie tematyczne w dawnej Oranżerii

„Takie tam różne dziwne rzeczy” zwiedzanie tematyczne w dawnej Oranżerii

46
0

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, budynek dawnej Oranżerii na zwiedzanie tematyczne. Zwiedzanie odbędzie się w ramach wydarzenia „Takie tam różne dziwne rzeczy”. Zaplanowano je na 27 i 28 lutego 2024 r.


„Takie tam różne dziwne rzeczy” to okazja do zobaczenia wystaw prezentujących historię obyczajowości i kultury w nowoczesnym ujęciu. Podczas zwiedzania na uczniów czekać będą kuratorzy wystaw i pracownicy Działu Edukacji, którzy opowiedzą o tytułowych „różnych, dziwnych” przedmiotach używanych w przeszłości.


Początek zwiedzania tematycznego od godziny 10.00. Koszt udziału wynosi 1 zł/osoba. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują rezerwacja telefoniczna. Zapisy i dodatkowe informacje pod numerem telefonu 17 749 38 87 oraz 17 749 38 95.

Zwiedzanie tematyczne odbywa się w ramach programu kulturalno-edukacyjnego projektu – Prace remontowo, konserwatorskie i budowlane Oranżerii oraz Ujeżdżalni w ramach przedsięwzięcia „Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie oraz wykreowanie nowych przestrzeni ekspozycyjnych OR-KA II, III, IV, VII”.