Strona główna Wiadomości Święty Mikołaj w MDK Filia Podzwierzyniec

Święty Mikołaj w MDK Filia Podzwierzyniec

260
0

W środę, 6 grudnia w  Filii MDK – Podzwierzyniec zgodnie z łańcucką tradycją zaprezentowano widowisko bajkowe dla dzieci. Tym razem odbył się musical dla dzieci „Czary zimy”.

W spektakl „Czary zimy” w reżyserii Karoliny Styś wystąpiły dzieci i młodzież zrzeszona w zespołach artystycznych Ośrodka Kultury w Głuchowie. Po zakończeniu widowiska bajkowego filię MDK na Podzwierzyńcu odwiedził św. Mikołaj z prezentami.

W uroczystość świętego Mikołaja, sala widowiskowa MDK Podzwierzyniec przybrała zimową scenerię. W bajkowy klimat jeszcze lepiej wprowadziła nas grupa dzieci i młodzieży z Głuchowa, która w tańcu i śpiewie opisała losy pary dzieci – Gerdy i Kaja przypominając baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”.

Po przedstawieniu, dzieci zgromadzone na sali widowiskowej wywołały Świętego Mikołaja, którego odgłos sań słychać było w całym Łańcucie. Święty Mikołaj chociaż zmęczony ciągłą podróżą ucieszył się z licznie zgromadzonych dzieci i obdarował ich licznymi prezentami. Zaznaczył, że słyszał o tym, że w naszym mieście nie brakuje grzecznych milusińskich. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć z Mikołajem (te starsze z uśmiechem robiły „selfie”) niekiedy mówiąc wiersz dla strudzonego wędrowca lub przekazując mu kolorowanki z jego portretem. Wzruszony przybysz obiecał, że za rok znów pojawi się w gmachu MDK Filia Podzwierzyniec.

Poprzedni artykułPOLICJANCI ROZDAWALI ODBLASKI
Następny artykułPijany awanturnik trafił do aresztu