Strona główna Wiadomości Stracił na kryptowalutach 85 tys. złotych

Stracił na kryptowalutach 85 tys. złotych

45
0

W poniedziałek do łańcuckiej komendy zgłosiła się kolejna osoba, która straciła pieniądze podczas internetowej inwestycji. Mieszkaniec naszego powiatu postanowił zainwestować na giełdzie kryptowalut. Zamiast obiecanego szybkiego zysku, mężczyzna stracił prawie 85 tys. zł. 

Początkiem września, pokrzywdzony założył konto i dokonał pierwszego zakupu, na stronie internetowej umożliwiającej inwestycje i handel kryptowalutami. Po zaksięgowaniu wpłaty, z inwestorem skontaktował się jeden z pracowników giełdy. Za jego namową, mężczyzna wziął kredyt i dokonał kolejnych inwestycji, które miały przynieść szybki i duży zysk. Widząc jak zainwestowane środki wzrastają na koncie wirtualnego portfela, pokrzywdzony wziął kolejne bankowe zobowiązanie i otrzymane pieniądze wymienił na kryptowalutę.

Końcem października mężczyzna postanowił wypłacić należne mu pieniądze. Okazało się jednak, że musi od zysku zapłacić 10 tys. zł. podatku, a następnie uwierzytelnić transakcję przelewając kolejne środki. Pomimo dokonanych wpłat kolejni pracownicy giełdy informowali mężczyznę o problemie z wypłatą zgromadzonych środków. Pokrzywdzony utracił możliwość dysponowania pieniędzmi wpłaconymi na konto fałszywej giełdy krypowalut. Mężczyzna stracił prawie 85 tys. zł. 

Metoda na fałszywe giełdy krytpotwalut lub fałszywe aplikacje umożliwiające inwestycje w wirtulaną walutę jest coraz popularniejsza wśród oszustów. Przestępcy nie tylko przejmują zainwestowane w kryptowalutę pieniądze, ale także próbują wyłudzić od pokrzywdzonych kolejne środki finansowe poprzez pobieranie nienależnych opłat.

Jeżeli chcemy inwestować pieniądze w kryptowaluty róbmy to tylko na dużych, licencjonowanych giełdach. Nie dajmy się nabrać na szybki i duży zysk, oferowany przez niezweryfikowane aplikacje i strony inwestycyjne. Pamiętajmy również, że konieczność zapłaty „podatku od zysku” przy wypłacie naszych pieniędzy z konta kryptowalut świadczy o tym, że padliśmy ofiarą oszustwa. Giełdy kryptowalut nie wyliczają podatku od zysku i nigdy takiej zapłaty nie pobierają. 
 

Poprzedni artykułW Łańcucie kolejne spotkanie ze sztuką słowa
Następny artykułW miejscu starego ratusza powstanie okno historyczne