Strona główna Miasto Łańcut Seniorka oszukana „na wnuczka”

Seniorka oszukana „na wnuczka”

38
0

Policja przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod członków rodziny, funkcjonariuszy czy urzędników. Wczoraj ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka” padła 84-letnia mieszkanka gminy Łańcut. Starsza kobieta straciła wszystkie swoje oszczędności.

Około godz. 22, na telefon stacjonarny 84-latki zadzwoniła kobieta podająca się za jej siostrzenicę. Płacząca krewna poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek i musi wpłacić kaucję. Następnie do rozmowy włączył się wspólnik oszustki udający policjanta. Oszust oznajmił 84-latce, że jeżeli kobieta przekaże pieniądze to jej siostrzenica nie trafi do więzienia. 

Starsza kobieta chcąc pomóc krewnej zebrała z domu wszystkie oszczędności, które zgodnie z poleceniem zostawiła w siatce przed posesją. Pozostawione pieniądze szybko zniknęły. Pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa po porannej rozmowie z prawdziwą siostrzenicą. Seniorka straciła 20 tys. złotych. 

Policja po raz kolejny apeluje o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. Metoda wyłudzeń „na wnuczka” czy „na policjanta” ciągle stosowana jest przez oszustów. Pamiętajmy również, że Policja nigdy nie poprosi nas o pieniądze. Każda telefoniczna próba podjęcia środków finansowych pod pozorem działań policji, bądź innych służb, oznacza oszustwo.