Strona główna Gmina Łańcut Sawa Sonina wygrywa Puchar Wójta Gminy Łańcut. 75-lecie klubu

Sawa Sonina wygrywa Puchar Wójta Gminy Łańcut. 75-lecie klubu [foto]

285
0

Sawa Sonina po raz kolejny zwyciężyła w rozgrywkach Pucharu Wójta Gminy Łańcut. W niedzielnym spotkaniu finałowym Sawa pokonała Szarotkę Rogóżno.

W meczu o III miejsce Orzeł Wysoka pokonał Arkę Albigowa 7:2.

Po zakończonym turnieju wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota nagrodził finalistów Pucharu Wójta medalami oraz środkami pieniężnymi z przeznaczeniem na sprzęt sportowy.

Mecz finałowy zostało rozegrany przy sztucznym świetle. Było to pierwsze spotkanie na tym obiekcie rozegrane przy oświetleniu. Tak stadion Sawy prezentuje się nocą:

Turniej odbył się w ramach 75-lecia klubu z Soniny połączonego z kolejnym już piknikiem rodzinnym w gminie Łańcut.

Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym otwarciem nowej sceny plenerowej. Przy symbolicznym przecięciu wstęgi obecni byli: członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, wicestarosta powiatu łańcuckiego Barbara Pilawa-Kraus, wójtowie obecnej i poprzedniej kadencji Jakub Czarnota oraz Zbigniew Łoza oraz radni – Barbara Czechowicz, Beata Wójcik i Ryszard Krauz.

Podczas uroczystości nie brakło gratulacji i podziękowań dla wszystkich działaczy Sawy Soniny. Zasłużeni dla klubu otrzymali odznaki od przedstawicieli Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
Podobnie, jak na pozostałych piknikach, nie zabrakło atrakcji dla dzieci – m.in. malowania twarzy, tatuaży, zjeżdżalni i zamku z kolorowymi kulkami. Były też krówki i balony od wójta.
Oprócz stoisk gastronomicznych, swoje stoiska miały także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Soninie, łańcucka policja i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie, który przygotował konkurs plastyczny dla dzieci. Można było także obejrzeć wóz i sprzęt strażacki.
W trakcie imprezy odbył się również kolejny Turniej Piłki Siatkowej, mecz piłki nożnej drużyn dziecięcych oraz mecz Oldboyów.
Wydarzenie, tak jak każdy piknik w gminie Łańcut zakończyła zabawa taneczna: