Strona główna Miasto Łańcut Rusza budowa łącznika DK94 z autostradą A4

Rusza budowa łącznika DK94 z autostradą A4

171
0

W Woli Dalszej wbito dziś symboliczną „pierwszą łopatę” pod budowę tzw. wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. 

W wydarzeniu samorząd województwa reprezentowali: wicemarszałek Piotr Pilch oraz członek zarządu Stanisław Kruczek. Obecni byli również: wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr, a także przedstawiciele władz powiatu, gminy oraz inwestora. 

Zakres inwestycji obejmuje m.in.: wybudowanie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 o długości 3,39 km rozpoczynającego się na węźle A4, wybudowanie nowych rond  na styku z drogą powiatową, mostu przechodzącego przez potok Mikośkę, dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi, a także wiaduktu drogowego przechodzącego nad linią kolejową nr 91. Prace inwestycyjne obejmą również dobudowanie zjazdów i dodatkowych jezdni do nieruchomości przyległych do drogi. 

Rusza kolejna duża inwestycja na terenie województwa podkarpackiego. Jest ona bardzo ważna z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że stwarza łatwy i szybki dojazd do autostrady z pominięciem centrum Łańcuta. Warto wspomnieć, że na tym terenie będą prowadzone dalsze inwestycje, takie jak chociażby tunel nad torami kolejowymi, by udrożnić to wąskie gardło. (…). Warto wspomnieć, że inwestycje te są możliwe dzięki środkom rządowym, które trafiają do samorządów. Na Podkarpaciu w najbliższej przyszłości będzie prowadzonych wiele inwestycji. (…) Chciałbym również podziękować naszemu rządowi oraz wojewodzie podkarpackiemu za środki z programu Polski Wschodniej, z programu Interreg oraz wiele innych programów, które pozwolą na dalsze inwestycje drogowe i budowę chodników. Wszystkie te inwestycje sprawią, że układ komunikacyjny Podkarpacia się poprawi – mówił wicemarszałek Pilch.

Sama inwestycja jest kluczowa również dla mieszkańców tego terenu. Odciąży centrum miasta, co pozwoli wszystkim na łatwiejszy dojazd do pracy i szkół w Łańcucie, a jednocześnie z pewnością poprawi bezpieczeństwo – dodał członek Zarządu Stanisław Kruczek.

Całkowita wartość zadania to ponad 80 mln zł, z czego ponad 32 mln zł, to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą prac jest firma Antex II Sp. z o.o.