Strona główna Miasto Łańcut Rozbiórka starych murków przy skrzyżowaniu 3-go Maja i Paderewskiego

Rozbiórka starych murków przy skrzyżowaniu 3-go Maja i Paderewskiego

391
0

Przy skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Paderewskiego trwają prace rozbiórkowe starych murków szpecących centrum miasta. Burmistrz Łańcuta poinformował, że za kilkanaście dni na ich miejscu staną nowe, ładnie wyglądające i dostosowane do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem.

Rafał Kumek za pomocą mediów społecznościowych poinformował o działaniach Urzędu Miasta ukierunkowanych na poprawę wizerunku Łańcuta. Podobnie jak rok temu w przypadku rudery przy skrzyżowaniu ulic Cetnarskiego i Słowackiego również teraz usuwane są elementy szpecące wygląd miasta.

Oprócz starych murków w centrum miasta metamorfozę przejdzie również sąsiedni plac obok synagogi:

Dzięki posadowieniu okazałego klombu uporządkowany zostanie ruch samochodowy, a samo miejsce, dzięki dużej ilości zieleni, stanie się kolejnym przyjaznym punktem w ścisłym centrum Miasta. Miejscu, które z punktu widzenia odwiedzających nas turystów jest punktem strategicznym na mapie Łańcuta. Pojawi się tam również element tzw. małej architektury, które pomysłowo umiejscowione nadają charakteru przestrzeni miejskiej. Tam świetnie sprawdzi się drzewko z informacjami dotyczącymi naszych zaprzyjaźnionych miast partnerskich. Mamy jeszcze jeden ciekawy pomysł związany z tym miejscem oraz powiązany z turystyką, ale na szczegóły przyjdzie czas początkiem przyszłego roku. Jesteśmy w kontakcie z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Liczę, że również synagoga zostanie w przewidywalnej perspektywie wyremontowana– informuje na swojej stronie Rafał Kumek.

Burmistrz zaprezentował wizualizację nowych schodów przy skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Paderewskiego:

Wcześniej przeszłości kojarzonego przez Mieszkańców podobnie jak rudera, która niegdyś szpeciła otoczenie przy ul. Słowackiego. Metamorfozę przejdzie również sąsiedni plac obok synagogi. Dzięki posadowieniu okazałego klombu uporządkowany zostanie ruch samochodowy, a samo miejsce, dzięki dużej ilości zieleni, stanie się kolejnym przyjaznym punktem w ścisłym centrum Miasta. Miejscu, które z punktu widzenia odwiedzających nas turystów jest punktem strategicznym na mapie Łańcuta. Pojawi się tam również element tzw. małej architektury, które pomysłowo umiejscowione nadają charakteru przestrzeni miejskiej. Tam świetnie sprawdzi się drzewko z informacjami dotyczącymi naszych zaprzyjaźnionych miast partnerskich. Mamy jeszcze jeden ciekawy pomysł związany z tym miejscem oraz powiązany z turystyką, ale na szczegóły przyjdzie czas początkiem przyszłego roku. Jesteśmy w kontakcie z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Liczę, że również synagoga zostanie w przewidywalnej perspektywie wyremontowana. .