Strona główna Gmina Łańcut Powstanie wschodnia obwodnica Łańcuta- łącznik od węzła A4 do DK94

Powstanie wschodnia obwodnica Łańcuta- łącznik od węzła A4 do DK94

431
0

Zarząd Województwa Podkarpackiego poinformował 22 grudnia 2021 r. o pozyskaniu finansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) na budowę tzw. „Wschodniej obwodnicy Łańcuta”. Wartość planowanego zadania pn.: „Budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 Łańcut do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie” wynosi 46,55 mln zł, z czego do 80 proc. będzie pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostałe około 20 proc. z budżetu Województwa Podkarpackiego. Obwodnica będzie miała 3,4 km długości. Inwestycja może być realizowana już w latach 2022-2023.

Jest to bardzo potrzebna inwestycja, oczekiwana przez mieszkańców powiatu łańcuckiego. Bezpośrednie połączenie węzła autostradowego A-4 z nowo wybudowanym na granicy Łańcuta i Głuchowa rondem na drodze krajowej nr 94 pozwoli rozwiązać wieloletnie problemy komunikacyjne miasta Łańcuta. „Wschodnia obwodnica Łańcuta” to jedna z 51 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich w Polsce.

Łącznik z autostradą nazwany „Wschodnią obwodnicą Łańcuta” będzie kolejnym zadaniem inwestycyjnym obok zrealizowanej w tym roku tzw. „Obwodnicy Łańcuta”, już rozpoczętej budowy tunelu (w formule zaprojektuj / buduj) pod przejazdem kolejowym na Podzwierzyńcu oraz zapowiadanym rondem w Krzemienicy w sąsiedztwie firmy Bruk-Bet na drodze krajowej nr 94.

źr. powiat łańcucki