Strona główna Wiadomości POWIATOWY ETAP KONKURSU „BEZPIECZNE WAKACJE 2017” ROZSTRZYGNIĘTY

POWIATOWY ETAP KONKURSU „BEZPIECZNE WAKACJE 2017” ROZSTRZYGNIĘTY

186
0

Powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2017” został już rozstrzygnięty. W tym roku do łańcuckiej komendy napłynęło 70 prac, wykonanych przez uczniów z naszego powiatu. Przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją wybrali najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych. Wyłonione prace wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu.

Konkurs został ogłoszony jeszcze przed rozpoczęciem wakacji przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Adresaci konkursu pokazali w swoich pracach, jak widzą bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. W różnych technikach plastycznych autorzy prac przedstawili wszystkie czyhające na młodzież i dzieci zagrożenia. Wykonane prace często opatrzone były ciekawymi hasłami i przestrogami.

W wyborze najlepszych prac pomagają Policji przedstawiciele instytucji współpracujących. W tym roku w jury konkursu pracowały: Magdalena Krzywonos z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie, Anna Skóra – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łańcucie, Lucyna Rybarska-Magoń z Urzędu Miasta Łańcuta, Barbara Rejman – pracownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie oraz nadkom. Andrzej Żygadło – Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie

Najlepsze prace wyłoniono w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria wiekowa ( 6-9 lat)

1) Oliwia LEW – Szkoła Podstawowa w Krzemienicy;

2) Alicja MAZUR- Szkoła Podstawowa w Krzemienicy;

3) Julia TOMASZEK – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białobrzegach;

Kategoria wiekowa (10-12 lat)

1) Aleksandra REIZER – Szkoła Podstawowa w Albigowej,

2) Gabriela KUŚTRA – Szkoła Podstawowa w Krzemienicy,

3) Marlena BLAJER – Szkoła Podstawowa w Wysokiej.

Kategoria wiekowa (13-15 lat)

1) Patrycja WELC – Szkoła Podstawowa w Krzemienicy,

2) Aurelia SZWAJKOWSKA – Szkoła Podstawowa w Albigowej,

3) Gabriela LIS – Szkoła Podstawowa w Krzemienicy.

Zwycięskie prace wyłonione w etapie powiatowym zostaną przesłane do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tam odbędzie się finał konkursu. Jury konkursu wybierze najlepsze prace z całego województwa podkarpackiego. Zwycięzcom etapu powiatowego serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczniom i szkołom, które wzięły udział w konkursie – dziękujemy i życzymy bezpiecznego roku szkolnego 2017/2018.