Strona główna Gmina Rakszawa Pościg w Rakszawie. 24-latek złamał trzy obowiązujące go sądowe zakazy

Pościg w Rakszawie. 24-latek złamał trzy obowiązujące go sądowe zakazy

246
0

Za niezatrzymanie się do kontroli, złamanie trzech sądowych zakazów, znieważenie funkcjonariuszy oraz szereg wykroczeń drogowych, odpowie 24-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. W nocy z poniedziałku na wtorek mężczyzna uciekał swoim seatem przed funkcjonariuszami. Teraz grozi mu do 5-lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godz. 2 w nocy, w Rakszawie. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił seat, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący nim mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowili zatrzymać samochód do kontroli. W tym momencie kierujący seatem gwałtownie przyspieszył i rozpoczął szaleńczą jazdę ulicami Rakszawy.

Podczas ucieczki mężczyzna nie stosował się do znaków drogowych, wymuszał pierwszeństwo przejazdu, o mało nie doprowadzając do zderzania z innymi pojazdami. Jednocześnie próbował zepchnąć z jezdni wyprzedzający go radiowóz.

Funkcjonariuszom udało się wyprzedzić auto i na jednej z polnych dróg zablokować uciekający pojazd. Kierujący seatem próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Kierowcą okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. Mężczyzna był trzeźwy, jednak pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających.

Tuż po zatrzymaniu 24-latek znieważył oraz groził interweniującym policjantom. Mężczyzna decydując się na jazdę samochodem, złamał trzy obowiązujące go sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Teraz za wszystkie popełnione przestępstwa oraz wykroczenia drogowe 24-latek odpowie przed sądem. Jego samochód trafił na strzeżony parking.