Strona główna Miasto Łańcut Pomoc z łańcuckiej fary trafiła już na Ukrainę

Pomoc z łańcuckiej fary trafiła już na Ukrainę [foto]

177
0

Na stronie parafii łańcuckiej fary księżą podsumowali ostatnie działania humanitarne dla potrzebujących z ogarniętej wojną Ukrainy. We wpisie czytamy:

„W poniedziałek darami dla Ukrainy zapakowaliśmy samochód ciężarowy, który we wtorek dowiózł je do granicy w Medyce. Następnie dary zostały przepakowane do 4 busów, którymi wyruszyły już bezpośrednio na Ukrainę.

We wtorek przyjechały do nas kolejne transporty:

  • dary od mieszkańców gminy Czermin przekazali nam druhowie tamtejszej OSP,
  • dar z parafii rzymsko-katolickiej św. Jerzego w Winzer w Niemczech,
  • oraz z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie, skąd przyjechał super przygotowany transport. Dziękujemy serdecznie ks. Cezaremu Chwilczyńskiemu z kapitalnym zespołem gorących serc.

Dzięki pracy rzeszy naszych niezawodnych wolontariuszy dary zostały sprawnie przepakowane i już wkrótce wyruszą w dalszą drogę. Bardzo nas cieszy fakt, że trafiają w ręce mieszkańców Ukrainy.

Na stronie parafii zamieszczono zdjęcia z granicy w Medyce, gdzie przekazano dary w ręce (a dokładniej busy) tych, którzy wiedzą, gdzie są najbardziej potrzebne. Szczególne podziękowania księża z Fary złożyli dla p. Dominika z ul. Dominikańskiej i ks. Tomka”.