Strona główna Miasto Łańcut Policja współpracuje ze strażą leśną i WOT

Policja współpracuje ze strażą leśną i WOT

255
0

Policjanci z Łańcuta wraz ze Strażą Leśną oraz żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzą wspólne działania dotyczące respektowania nowych zasad bezpieczeństwa i związanych z tym ograniczeń. Funkcjonariusze reagują na każdy przypadek łamania zakazów wprowadzonych w celu minimalizacji ryzyka zarażeń koronowirusem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie wspierają służby sanitarne w nadzorze nad osobami objętymi kwarantanną. Jednocześnie zwiększona liczba policjantów patroluje ulice, tereny zielone oraz miejsca gromadzenia się młodzieży. Policjantów Ruchu Drogowego spotkać można natomiast w obrębie przystanków autobusowych. Wszystko po to, aby egzekwować nowe zasady bezpieczeństwa wprowadzone w celu minimalizacji ryzyka zarażeń koronowirusem.

Od soboty łańcuckich policjantów wspierają także strażnicy leśni oraz żołnierze WOTu. Dzięki tej współpracy, jeszcze więcej patroli dba o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Wspólne patrole widoczne są nie tylko na ulicach, ale także w pobliżu parków, skwerów, stawów czy terenów leśnych. Wszędzie tam mundurowi będą egzekwować przepisy w trosce o nasze zdrowie oraz nieść pomoc potrzebującym.

Łańcuccy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ograniczenie aktywności zewnętrznej do minimum i zostanie w domu. W tych trudnych czasach wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.