Strona główna Gmina Łańcut Pijany bez prawka spowodował wypadek. Ranne trzy osoby

Pijany bez prawka spowodował wypadek. Ranne trzy osoby

240
0

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący oplem, który wczoraj w Soninie doprowadził do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 

Około godz. 20.30 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów w miejscowości Sonina. Według przekazanych informacji w wypadku zostały ranne trzy osoby, a jeden z kierowców znajduje się pod działaniem alkoholu.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych, opla, którym kierował 33-letni mieszkaniec gminy Łańcut i skody, którą jechał 55-latek. Sprawcą zdarzenia okazał się młodszy z kierowców. To właśnie 33-latek na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do czołowego zderzenia pojazdów. 

W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły trzy osoby, kierujący oplem oraz jego pasażer, a także pasażerka jadąca skodą. 

Kierowca skody był trzeźwy. Natomiast badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego oplem ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.