Strona główna Wiadomości Pijani kierowcy zatrzymani przez policje. Grozi im do 2 lat więzienia

Pijani kierowcy zatrzymani przez policje. Grozi im do 2 lat więzienia

159
0

Tylko w ten weekend łańcuccy policjanci trzykrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich na „podwójnym gazie” prowadził samochód ciężarowy i doprowadził do zderzania z innym pojazdem.

Do pierwszego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło w piątek w Dębinie. Przed godz. 9, policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów – osobowego volvo i ciągnika siodłowego marki Renault z naczepą. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, to kierujący samochodem ciężarowym cofająca uderzył w przejeżdżający drogą samochód. Okazało się, że 39-letni obywatel Ukrainy, kierujący ciężarowką, jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

W sobotę natomiast policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym, który w stanie nietrzeźwości ma jeździć samochodem marki Daewoo Tico po terenie gminy Rakszawa. Policjanci odnaleźli wskazany pojazd zaparkowany przy jednej z dróg powiatowych. W jego pobliżu zauważyli właściciela pojazdu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny prawie 1,5 promila alkoholu.

Trzeci nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów w niedzielę w Woli Małej. Około godz. 16.30, funkcjonariusze łańcuckiej drogówki do kontroli drogowej zatrzymali pojazd marki Renault. Od kierującego samochodem, 28-letniego obywatela Ukrainy, policjanci wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 0,7 promila.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości wszyscy odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.