Strona główna Wiadomości Pijani kierowcy z powiatu zatrzymani

Pijani kierowcy z powiatu zatrzymani

110
0

W weekend, łańcuccy policjanci prowadzili działania mające na celu eliminacje z ruchu drogowego pijanych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwy Weekend” funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości usiedli za kierownicę.

Do zatrzymania pierwszego kierowcy doszło w piątek na drodze krajowej nr 94 w Rogóżnie. Przed godz. 17, funkcjonariusze ruchu drogowego do kontroli zatrzymali samochód marki Ford. Policjanci poddali badaniu na stan trzeźwości kierującego pojazdem 61-latka. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd mając promil alkoholu. 

W nocy z piątku na sobotę,policjanci interweniowali wobec kolejnego nietrzeźwego kierowcy. Po godz. 4 policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym pojazdem marki BMW, który w Soninie wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji. W tym przypadku 24-letni kierowca osobówki prowadził samochód mając ponad 0,7 promila alkoholu. 

Ponad 0,7 promila miał również zatrzymany kilka godzin później kolejny kierowca. W sobotę przed godz. 9 w Rakszawie  policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen. Tym razem nietrzeźwym kierowcą okazał się 66-latek.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany godzinę później w Krzemienicy. Do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący seatem młody mężczyzna. Okazało się, że 23-letni kierowca jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu. 

W sobotę późnym wieczorem policjanci interweniowali natomiast wobec 62-latka, który swoim samochodem utknął na przydrożnym polu. W tym przypadku również kierowca seata był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny prawie 2 promile alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy stracili już prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Poprzedni artykułWypadek w Kraczkowej. Potrącono pieszą
Następny artykułDymisja zarządu Sokoła Łańcut. Bartłomiej Detkiewicz nowym prezesem!