Strona główna Gmina Łańcut Pieniądze na naprawy w Handzlówce

Pieniądze na naprawy w Handzlówce

184
0

Jakub Czarnota spotkał się z Tadeuszem Ferencem. Rada Miasta Rzeszowa na wniosek Prezydenta podjęła uchwałę o przekazaniu 100 tys. zł na pomoc w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych.

Dzisiaj  Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut, spotkał się z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem, by podziękować za wsparcie, jakie nasza gmina otrzymała od stolicy Podkarpacia. Rada Miasta Rzeszowa na wniosek Prezydenta podjęła uchwałę o przekazaniu 100 tys. zł na pomoc w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont mostu przy drodze do kościoła w Handzlówce. W spotkaniu uczestniczyła również sołtys Handzlówki Anna Kluz.

Most uległ poważnemu uszkodzeniu w wyniku powodzi jaka miała miejsce 26 czerwca. Jego stan techniczny jest określony jako „awaryjny” i jest zamknięty dla ruchu pojazdów oraz pieszych.

Uszkodzenia polegają m.in. na spękaniu i ubytkach nośnego łuku betonowego, osunięciach w podwalinie kamiennej w części fundamentowej. Potwierdza to ekspertyza zlecona przez Urząd Gminy Łańcut. Prace nad dokumentacją projektową dotyczącą remontu mostu już trwają, ale będą wymagały uzgodnień m.in. z Wodami Polskimi, a także – ze względu na to, że most jest zabytkowy – z konserwatorem zabytków.