Strona główna Miasto Łańcut Pędził ul. Piłsudskiego 134 km/h. Stracił prawko miesiąc po zdaniu

Pędził ul. Piłsudskiego 134 km/h. Stracił prawko miesiąc po zdaniu

736
0

Mandat, punkty karne oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy – to konsekwencje, jakie wczoraj poniósł kierujący peugeotem, który na terenie Łańcuta jechał z prędkością 134 km/h. 22-letni kierowca prawo jazdy posiadał niecały miesiąc.

Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.

Wczoraj przed godz. 22, na drodze krajowej nr 94 w Łańcucie, policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego pojazdem marki Peugeot. 22-letni mieszkaniec gminy Łańcut jechał ul. Piłsudskiego z prędkością 134 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy, które młody kierowca posiadał niecały miesiąc.

Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, o więcej niż 50 km/h, grozi nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z taką prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę na drodze!